Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 15.00 PLN

Pistolet Sportowca Phoenix  jest nowoczesnym urządzeniem wykorzystującym głeboki masaż wibracyjny do poprawy ogólnej sprawności organizmu. Konstrukcja urządzenia oraz użyte materiały zapewniają wytworzenie odpowiednich wibracji mających pozytywny wpływ na mięśnie.

Pistolet może być używany przez ludzi w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej w celu przyspieszenia regeneracji mięśni, zwiększenia elastyczności mięśni, zmniejszenia bólu mięśniowego czy poprawy zakresu ruchu w stawach. W ten sposób urządzenie poprawia komfort funkcjonowania i wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie. Przyczynia się również do redukcji zmian celulitowych. Pistolet Sportowca to lekkie, bezprzewodowe urządzenie stosowane nie tylko w gabinetach fizjoterapeutycznych ale także przez pacjentów w warunkach domowych. To idealne rozwiązanie na uzupełnienie pracy fizjoterapeutycznej.

PARAMETRY TECHNICZNE URZĄDZENIA:

 • Waga: 1,1kg
 • Rozmiar urządzenia: 25x23cm
 • 3 poziomy intensywności wibracji:

poziom 1-1900 uderzeń/min

poziom 2- 2500 uderzeń/min

poziom 3- 3,200 uderzeń/min

 

ZALETY URZĄDZENIA:

 • Wydajna bateria litowo-jonowa umożliwiająca nawet 2-godzinną pracę na jednym ładowaniu
 • Niska głośność pracy urządzenia
 • Pojemność baterii: 1500mAh
 • 4 końcówki do precyzyjnego masażu mięśni

 

WŁAŚCIWOŚCI GŁOWIC:

 1. Okrągła – najbardziej uniwersalna ze wszystkich końcówek, wykonana z pianki, nie ulega odkształceniu. Głowica przeznaczona do masażu mięśni wszystkich części ciała.
 2. Płaska – końcówka wykonana z twardego tworzywa nadaje się do pracy na małych i dużych grupach mięśniowych. Jej płaski kształt umożliwia dobry kontakt z ciałem, co pomaga dotrzeć do głębiej położonych warstw tkanek miękkich.
 3. Pocisk – najbardziej precyzyjna końcówka ze wszystkich głowic. Wykonana z twardego tworzywa. W dokładny sposób dociera do bolesnych punktów na mięśniach.
 4. Widełki – końcówka wykonana z twardego tworzywa. Sprawdza się  głównie podczas masażu mięśni przykręgosłupowych. Głowica ta umożliwia pracę na mięśniach omijając wyrostki kolczyste kręgosłupa.

 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

Należy przeczytać przed pierwszym użyciem

INSTRUKCJA OBSŁUGI

 • Wyjmij baterię z pudełka i dopasuj baterię do trzonu urządzenia
 • Włączenie masażera następuje po przesunięciu guzika znajdującego się na spodzie baterii do pozycji ON.  Podobnie, wyłączenie urządzenia nastąpi po przesunięciu tego guzika do pozycji OFF
 • Po włączeniu masażera naciśnij przycisk szybkości raz aby rozpocząć pracę urządzenia na pierwszym i najwolniejszym poziomie. Każdorazowe naciśnięcie przycisku prędkości spowoduje przejście na szybszy poziom pracy (dwa naciśnięcia- praca na drugim poziomie częstotliwości; trzy naciśnięcia - praca na trzecim poziomie częstotliwości). Należy robić co najmniej 5- sekundowe przerwy pomiędzy zmianami poziomu pracy urządzenia. Ponowne naciskanie przycisku szybkości powoduje przechodzenie na niższe poziomy pracy a następnie wyłączenie urządzenia

OSTRZEŻENIA

Aby ograniczyć ryzyko ewentualnego porażenia prądem, wzniecenia ognia i obrażeń ciała urządzenie to musi być używane wyłącznie zgodnie z instrukcją:

 • Urządzenia nie mogą używać dzieci-tylko do użytku dla dorosłych
 • Używać tylko na czyste i suche partie ciała, bez odzieży
 • Używać delikatnie naciskając (w przeciwnym razie może dojść do przepalenia baterii czego nie obejmuje gwarancja) i przesuwając po danej partii ciała, pozostawiając maksymalnie przez 60 sekund w jednym miejscu.
 • Używać masażera tylko na tkanki miękkie (mięśnie). Urządzenie nie nadaje się do masażu głowy ani innych twardych obszarów ciała (np. kości)
 • Użycie masażera nie może powodować bólu
 • Używać tylko z zainstalowanymi końcówkami masującymi dołączonymi do urządzenia
 • Nie instalować żadnych przedmiotów (np. naklejek) na otworach wentylacyjnych znajdujących się w tylnej części urządzenia
 • Wszelkiego rodzaju siniaki i inne zasinienia ciała mogą wystąpić niezależnie od wybranej częstotliwości masażu czy mocy zastosowanego nacisku. Obszary ciała na których zastosowano masaż urządzeniem należy obserwować regularnie i niezwłocznie zaprzestać używania urządzenia i zgłosić się do lekarza w razie obserwacji niepokojących objawów
 • Palce, włosy i inne części ciała należy trzymać z dala od trzonu i tylnej części urządzania w czasie jego pracy, gdyż może nastąpić uraz lub uszczypnięcie
 • Nie wolno urządzenia zanurzać w wodzie czy dopuścić aby woda nalała się do jego wnętrza
 • Nie należy upuszczać urządzenia czy używać niezgodnie z przeznaczeniem
 • Przed każdym użyciem ostrożnie sprawdzić czy urządzenie i bateria działają prawidłowo
 • Nie wolno rozkręcać ani naprawiać urządzenia samodzielnie
 • Nie wolno pozostawiać urządzenia bez nadzoru w trakcie jego pracy jak również w trakcie ładowania baterii

 

ŁADOWANIE

 • Przed pierwszym użyciem należy ładować baterię przez około 4 godziny
 • Aby naładować baterię należy wyjąć ją z futerału i zamontować na trzonie urządzenia. Następnie końcówkę od załączonego zasilacza podpiąć do portu ładowania na baterii
  a wtyczkę podłączyć do gniazdka ściennego. Maksymalny czas ładowania baterii to 4 h
 • Kiedy bateria jest całkowicie naładowana diody świecą stałym zielonym światłem. Następnie w trakcie użytkowania diody stopniowo gasną pokazując tym samym pozostały czas pracy urządzenia
 • Czerwona dioda oznacza całkowite wyczerpanie baterii. Nie należy całkowicie wyczerpywać baterii i rekomendujemy wcześniejsze jej doładowywanie- jest to możliwe na każdym etapie rozładowania baterii
 • Przewidywany czas pracy urządzenia przy w pełni naładowanej baterii wynosi około
  3 godziny i jest zależny od częstotliwości i nacisku stosowanego w trakcie pracy W celu uniknięcia przegrzania urządzenia rekomendujemy zrobić przerwę po ok. 10-15 minutach jego pracy.

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE URZĄDZENIA

Przetrzeć lekko wilgotnym ręcznikiem a następnie suchym aby usunąć pozostałą na urządzeniu wilgoć. Przechowywać w dostarczonym futerale, zawsze wcześniej odłączyć baterię od trzonu urządzenia.

 

OBOSTRZENIA

NIE NALEŻY UŻYWAĆ PISTOLETU BEZ WCZEŚNIEJSZEJ KONSULTACJI z fizjoterapeutą bądź/i lekarzem w przypadku: ciąży, atopowego zapalenia skóry, choroby zatorowo-zakrzepowej, nasilonych problemów żylakowych, miażdżycy, cukrzycy z współistniejącymi neuropatiami czy retinopatią, posiadania rozrusznika serca, niedawno przebytych zabiegów chirurgicznych, padaczki, migren, dyskopatii kręgosłupa, kręgozmyku i innych chorób kręgosłupa, niedawnych operacji wymiany stawów,  zainstalowanych wkładek wewnątrzmacicznych, posiadania wszczepionych metalowych płytek. Ponadto jeżeli masz jakiekolwiek inne obawy dotyczących Twojego zdrowia skonsultuj się
z lekarzem przed użyciem Pistoletu Sportowca

Napisz opinię
2020-06-14 20:49:18 - Forest

A jednak warto! Przyznam szczerze początkowo przed zakupem byłem sceptycznie nastawiony do tego typu urządzeń. Za poleceniem znajomych kupiłem ten oto magiczny pistolet. Aktualnie nie wyobrażam sobie tygodnia treningów bez regeneracji z pomocą tego urządzenia. Wcześniej podczas biegania doskwierały mi częste bóle w obszarze piszczeli. Gdy zacząłem używać tego postoletu pojawienie się bólu oddalało sie w czasie, aż w końcu zniknęło. Polecam gorąco jako alternatywę do regeneracji potreningowej!

2020-06-23 17:37:11 - Karola

Używam co prawda od niedawna ale w miarę systematycznie, i póki co jestem zadowolona z zakupu. Fajnie rozluźnia mięśnie po treningu. Liczę również po cichu na efekt w postaci redukcji celulitu, co mam nadzieję też niedługo zaobserwuję;) polecam zakup!

2020-06-23 17:41:24 - Do.

Jestem pacjentką z długą historią chorobową, po usunięciu gwoździa śródszpikowego zdecydowałam się na zakup pistoletu, aby pobudzić pracę mięśni i zwalczyć dość duże przykurcze. Używam go kilkakrotnie w ciągu dnia i jestem zadowolona z efektów. Mięśnie zaczęły się stopniowo odbudowywać, łatwiej zginam i prostuję kolano, dodatkowo zauważyłam redukcję cellulitu. Nie wyobrażam sobie rehabilitacji bez tego przyrządu. To naprawdę działa! Polecam :)

2020-06-23 18:13:58 - Kupiec

Dobry sprzęt. Pomógł przy bolącej łydce! Regulowana siła działania. Polecam

2020-06-23 19:30:39 - Michał

Bardzo solidny sprzęt, w dodatku z nowoczesnym designem. Jak dla mnie "must have" każdej aktywnej osoby. Stosowanie pistoletu po intensywnym wysiłku stało się moją ulubioną fazą treningu :) Polecam szczególnie "leniuchom", którzy mają problem ze zmotywowaniem się do stretchingu, czy rollowania po zakończonej aktywności fizycznej - pistolet jest wygodny w użyciu i bardzo pomaga w regeneracji mięśni.

2020-06-23 19:53:30 - Mateusz

Bardzo fajny jako dodatkowy element regeneracyjny! Solidny sprzęt , bateria trzyma dość długo, pomimo częstego użytkowania, 5/5

2020-06-23 22:34:28 - Magda

Jestem posiadaczką tego cuda, po każdej aktywności fizycznej zalecam stosowanie pistoletu, tkanki są miękkie, rozluźnione, a co najważniejsze, na następny dzień nie odczuwam "zakwasów". Szczerze polecam!!

2020-06-24 10:47:10 - Zadowolona klientka

Stosuje ten pistolet od dłuższego czasu i śmiało mogę przyznać, że jest on idealny do detonizacji mięśniowej! Sprawdza się szczególnie po skończonym treningu. Bardzo szybko rozluźnia mięśnie i zmniejsza dolegliwości bólowe. Jako osoba aktywna, która rzadko wprowadza rolowanie w plany treningowe, zdecydowanie go polecam. Dla mnie zaletą jest również jego łatwość w obsłudze, 3 poziomy natężenia i bateria, która starcza śmiało na kilka dni intensywnego użytkowania :)

2020-06-24 18:22:47 - Mateusz

Bardzo solidny sprzęt. Miałem okazję korzystać również z pistoletów innych firm, natomiast pistolet Health&Roll daje radę najlepiej. Polecam!

2020-06-24 22:58:33 - Marta

Totalny „must have” przy regeneracji powysilkowej! Początkowo nie myślałam, ze tak dobrze zadziała na napięte mięśnie i przyniesie rozluźnienie. Super rozwiązaniem jest możliwość wybrania poziomu działania sprzętu przez co można go stosować właściwie wszędzie - łydka, udo, pośladek, przedramię, okolica przykregoslupowa. Nadaje się tez dla osób pracujących przy komputerze odczuwających bóle, przeciążenia w okolicy barków - cudownie rozluźnia napięte mięśnie. Z czystym sumieniem polecam!

2020-06-26 13:09:46 - Natal

Świetny sprzęt. Od pierwszego dnia jesteśmy nierozłączni, daje rozluźnienie po każdym treningu!

2020-07-11 12:10:50 - Paweł

Używam pistoletu od roku, wszystko ok, duża moc, mocna bateria, polecam!!