Wczytuję dane...

TAŚMY

Poszukujesz sprzętów sportowo-fizjoterapeutycznych, dzięki którym będziesz mógł w szybszy sposób zregenerować się po treningu, a co za tym idzie odzyskać pełną sprawność? Przeciążenie mięśni oraz stawów jest częstym problemem, szczególnie jeżeli zbyt długo wykonywaliśmy ćwiczenia, albo gdy nieprawidłowo się do nich przygotowaliśmy. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki asortyment taśm - zarówno tych przeznaczonych do ćwiczeń w postaci gum oporowych, jak i modeli do treningu okluzyjnego czy tzw. flossingu. W naszej internetowej ofercie znajdziesz również inne akcesoria sportowo-fizjoterapeutyczne, dzięki którym będziesz mógł wykonywać wszelkiego rodzaju ćwiczenia, szczególnie na wzmocnienie kończyn dolnych oraz górnych. Taśmy znajdujące się w naszym asortymencie nie tylko pozwolą na aktywowanie mięśni, ale również na ich wzmocnienie, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane w warunkach domowych, na siłowni, a także w gabinecie fizjoterapeutycznym. Zobacz, jakie produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Taśmy do ćwiczeń, czyli gumy oporowe

Coraz większą popularnością cieszy się nie tylko zdrowe odżywianie, ale również aktywność fizyczna - można dzięki nim nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale również cieszyć się dobrą kondycją. W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są gumy do ćwiczeń oporowe, które świetnie pomogą Ci wzmocnić oraz rozluźnić mięśnie, szczególnie w przypadku kończyn dolnych oraz górnych. Ogromną zaletą wspomnianego produktu jest jego praktyczny kształt oraz niewielka waga, dzięki czemu bez problemu można ćwiczyć z nimi w warunkach domowych czy w gabinecie fizjoterapeutycznym, a także zabrać ze sobą na siłownię. W ofercie dostępne są produkty o trzech opcjach oporu – lekkim, średnim oraz mocnym, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealną opcję, którą dostosuje do indywidualnych preferencji.

Taśmy kinezjologiczne i fizjoterapeutyczne

W naszej ofercie można znaleźć nie tylko opcje wykorzystywane w obszarze sportowym, ale również fizjoterapeutycznym. Dużą popularnością cieszą się elastyczne i samoprzylepne modele taśm, które po odpowiednim nałożeniu wpływają na odprężenie, a także całkowite rozluźnienie mięśni, co z pewnością doceni każdy sportowiec. Elementy powinny zostać umieszczone wzdłuż mięśni oraz ścięgien, dzięki czemu możliwe będzie zmniejszenie napięcia, a także uśmierzenia bólu po treningu. Oczywiście wspomniane taśmy są również chętnie stosowane w przypadku, gdy nasze nierozciągnięte mięśnie zostaną poddane zbyt dużemu obciążeniu, a także gdy odczuwamy dolegliwości bólowe związane z nieodpowiednią pozycją podczas snu. Prezentowane w naszej ofercie modele świetnie sprawdzają się również w formie środka prewencyjnego, ponieważ mają działanie terapeutyczne i pozwalają nam ustabilizować mięśnie, a także wspomóc ich pracę.

Taśmy do treningu okluzyjnego

Dostępne gumy w naszym asortymencie sprzętu sportowo-fizjoterapeutycznego mogą być również wykorzystywane do tzw. treningu okluzyjnego, który polega na kompresji, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie lepszych i szybszych efektów niż w przypadku standardowych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Po założeniu taśm na kończyny dolne najczęściej wykonuje się intensywne i dość złożone ćwiczenia, dzięki którym mięśnie są zmuszone do wykonywania pracy beztlenowej, dzięki czemu dochodzi do skurczu włókien. Z wykorzystaniem wspomnianych artykułów możliwe jest lepsze ustabilizowanie mięśni i ścięgien, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji.

A może taśma do flossingu?

Chętnie wybieranym rozwiązaniem fizjoterapeutycznym jest również flossing, który jest metodą polegającą nam połączeniu odpowiedniej dawki ruchu z uciskiem. Najczęściej zestaw ćwiczeń jest wykonywany przez pacjenta pod okiem terapeuty, dzięki czemu kompresja jest w pełni kontrolowana. Po zdjęciu gumy krew zaczyna napływać w miejsca, w których nie była dostępna i przyczynia się do odnowy tkanek.

Sprawdź, jakie rodzaje taśm znajdziesz w naszej ofercie! Zastanawiasz się nad wyborem? Chętnie Ci pomożemy, dlatego zachęcamy do kontaktu!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów