Wczytuję dane...

ROLLERY RĘCZNE

Zarówno na siłowniach, jak i w klubach fitness coraz większą popularnością cieszą się tzw. wałki do masażu mięśni oraz ciała, które różnią się pomiędzy sobą kształtem, jak również rodzajami wypustek oraz zastosowanego stopnia twardości. Roller ręczny nie tylko świetnie wpływa na poprawę krążenia, ale również idealnie nadaje się do zrelaksowania poszczególnych partii ciała po odbytym treningu. Kiedy warto zacząć stosować roller ręczny?

Szczególnie w przypadku, gdy czujemy, że zmagamy się z napięciem mięśniowym, ponieważ pozwoli on je nam rozpuścić i jednocześnie poprawić ogólne samopoczucie. Świetnie sprawdzi się również podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych na macie, a także w przypadku ćwiczeń rehabilitacyjnych czy relaksujących. Jak wspomnieliśmy na początku, roller ręczny ma ogromny wpływ na stan naszych mięśni, a także ogólne odczucie odprężenia. Cała procedura polega na tzw. automasażu, podczas którego rozmasowujemy poszczególne części ciała przejeżdżając po nich rolką - można w ten sposób masować uda, stopy, grzbiet, krzyż, a także inne obszary, które tego wymagają.

Czy warto inwestować w ręczny masażer?

Wałek piankowy nie tylko pozwala nam rozluźniać mięśnie i rozbijać powstałe na nich bolesne zgrubienia, ale również przyczynia się do ich zauważalnego wzmocnienia. Rollowanie jest chętnie wykorzystywanym elementem ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz rozluźniających. Jego elementy można również spotkać podczas treningów typu crossfit. Ręczny wałek to masażer, dzięki któremu będziemy mogli pozbyć się nie tylko uczucia dyskomfortu, ale również utrudniającego ćwiczenie bólu.

Najpopularniejsze rodzaje rollerów ręcznych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rollerów. Chociaż na pierwszy rzut oka mamy do wyboru wyłącznie wałki, to jednak dostępne są one w różnych rozmiarach, opcjach kolorystycznych, a także różnią się pod względem wyglądu, np. posiadają dodatkowe wypustki masujące. Ogromna różnorodność oferowanego produktu sprawia, że osoby początkujące mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu. Na co warto się zdecydować? Przede wszystkim ogromną popularnością cieszą się wałki gładkie, dzięki którym masaż jest delikatny, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku relaksowania spiętych mięśni. Nieco bardziej intensywne masowanie zapewni roller z wypustkami. Krótkie modele świetnie sprawdzą się w przypadku masażu punktowego, natomiast modele dłuższe, gdy chcemy rozluźnić całe ciało, łącznie z kręgosłupem.

Na co zwrócić uwagę wybierając roller ręczny do masażu?

Wybór odpowiedniego wałka ręcznego do masażu powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju wykonywanej przez nas aktywności, jak również naszej anatomii. Na jakie kwestie w szczególności warto zwrócić uwagę?

1. Twardość

Wspomniany parametr decyduje o tym, jaki trening możemy wykonać. Dla amatorów najlepszą opcją będą modele miękkie - to również świetny wybór dla osób o drobnej budowie, a także w przypadku, gdy nie potrzebujemy mocnego masażu. Drugą grupą są wałki o średniej twardości, które najczęściej są wybierane również przez osoby początkujące, ale o tęższej budowie ciała. I wreszcie na rynku dostępne są wałki twarde, które rollują znacznie bardziej intensywnie i polecane są przede wszystkim osobom zaawansowanym.

2. Rozmiar

Kolejną kwestią do omówienia jest oczywiście rozmiar ręcznego masażera, który powinien być dostosowany do rodzaju wykonywanej aktywności. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, małe rollery idealnie nadają się do masażu kończyn dolnych, a także szyi, natomiast większe modele świetnie sprawdzą się do masażu kręgosłupa i całego ciała.

3. Materiał wykonania

Kolejnym aspektem przy wyborze powinna być jakość materiału wykorzystanego w procesie produkcji. Warto zwrócić uwagę na wykończenie łączeń oraz krawędzi - nie powinny być one ostro zakończone, aby podczas masażu nie zrobić nam krzywdy.

Wałek piankowy, jak z nim ćwiczyć?

Ćwiczeń z wykorzystaniem masażera ręcznego jest mnóstwo, dlatego bez większego problemu dostosujemy je do bolących partii ciała lub mięśni wymagających znacznego rozluźnienia. Skorzystanie ze wspomnianego akcesorium pozwoli zrelaksować zmęczone mięśnie po intensywnym treningu, a jednocześnie jest to ciekawy sposób na urozmaicenie codziennej aktywności zarówno na siłowni, jak i w warunkach domowych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów