Wczytuję dane...

PIŁKA DO MASAŻU

Masaż to idealny sposób na wsparcie oraz regenerację po intensywnym treningu. Nie tylko pozwoli zapobiegać kontuzjom, ale również odpowiednio przygotować się do kolejnych sesji treningowych. Podstawowy masaż z wykorzystaniem sprzętu sportowo-fizjoterapeutycznego wykonasz samodzielnie, dlatego nie będziesz musiał umawiać się w tym celu do fizjoterapeuty. W przypadku akcesoriów do masażu dużą popularnością cieszą się piłeczki masujące, które pomogą Ci w rozluźnieniu ciała i spiętych mięśni, które mogą być przyczyną bólu. Na co zwrócić uwagę przy doborze piłki, a także na jaki model się zdecydować? 

Piłka do masażu, kto z niej skorzysta? 

Najczęściej piłki do masażu są wybierane przez osoby zmagające się z bólami karku, szyi, ramion, a także pleców czy klatki piersiowej. Oczywiście idealnie nadaje się również do rozmasowywania osłabionych mięśni łydek czy obolałych po treningu partii ciała. Będą one idealnym prezentem dla osoby, która regularnie trenuje sport – konkretne dyscypliny, jak również spędza czas na siłowni. Niejednokrotnie są one stosowane przez zawodników ćwiczących urazowe dziedziny sportu.

Dobór piłki do masażu, na co zwrócić uwagę? 

Dużą popularnością cieszą się modele z “kolcami” umieszczonymi na przestrzeni piłeczki, które pomagają w aktywacji czujników czuciowych w naszym ciele. Wspomniane akcesoria sportowo-fizjoterapeutyczne nie tylko świetnie sprawdzą się w usprawnianiu ciała, ale również w eliminacji bólu. Piłki do masażu niewielkich rozmiarów są chętnie wykorzystywane do ćwiczeń urazów dłoni, a także idealnie sprawdzają się w terapii antycellulitowej. Po treningu na siłowni czy w terenie mięśnie są niejednokrotnie osłabione, a do prawidłowej regeneracji potrzebna jest woda, tlen, a także treści wzmacniające. Masaż piłką sprawi, że polepszysz dopływ krwi wraz z tlenem do rozmasowywanych tkanek, dzięki czemu zyskasz na szybszej regeneracji.

Różnorodne rodzaje piłek do masażu, którą wybrać? 

Decydując się na piłkę do masażu, koniecznie musisz zwrócić uwagę na jakość jej wykonania – tylko solidne materiały wykorzystane w procesie produkcji zapewnią nam trwały sprzęt, który pomimo codziennego użytkowania będzie nam nieustannie służył. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest rozmiar – nie tylko powinien być dopasowany do wzrostu użytkownika oraz wagi, ale również do miejsc wykonywanego masażu. Warto pamiętać, że na poszczególne mięśnie lepiej będzie oddziaływać kulka z kolcami, a na inne model gładki. Do mało dostępnych miejsc łatwiej będziemy mogli dotrzeć z wykorzystaniem niewielkich modeli piłeczek, natomiast w innych przypadkach lepszym rozwiązaniem okaże się piłka o większej powierzchni nacisku.

Najpopularniejsze piłki do masażu 

Najbardziej podstawowym i uniwersalnym rozwiązaniem jest model gładki pojedynczy, który jest wykorzystywany do masażu większości mięśni. W tym przypadku zdecydowanie bardziej sprawdzi się model twardy, zamiast miękkiego, ponieważ ten drugi nie będzie w stanie wywołać efektu rozluźnienia. Wspomniany rodzaj idealnie sprawdzi się do rozmasowywania łydek, pośladków, okolic łopatek, jak również innych małych oraz średnich mięśni. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są również piłeczki podwójne, które zapewnią nam precyzyjny masaż trudno dostępnych miejsc, np. karku. Popularnością cieszą się również modele o zwiększonej średnicy, które można wykorzystać do rozluźnienia większych partii mięśni, a także piłeczki z kolcami, które pozwalają na punktową stymulację.

Jak dobrać odpowiednią twardość piłki do masażu? 

Przy wyborze odpowiedniej piłki warto nie tylko przeanalizować własne możliwości fizyczne, ale również zastanowić się jakiego sprzętu poszukujemy – czy ma być on uniwersalny czy może jednak wykorzystywany stricte pod wybraną część ciała. Warto zaopatrzyć się w dwie twardości piłek, dzięki czemu będziemy mogli je dobrać do intensywności treningu, a także naszego ogólnego samopoczucia. Warto zainwestować w swoje zdrowie oraz piłki do masażu, które pomogą przygotować Twój organizm do kolejnego treningu. 

Sprawdź, jaki sprzęt sportowo-fizjoterapeutyczny znajdziesz w asortymencie naszego sklepu online!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów