Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka od: 15.00 PLN

Każda aktywność może spowodować przeciążenie mięśni czy stawów. Zarówno zbyt długo wykonywane ćwiczenia, jak i nieodpowiednie do nich przygotowanie bywa przyczyną późniejszych dolegliwości bólowych. Sprzęt sportowo-fizjoterapeutyczny pomaga w szybszej regeneracji i odzyskaniu sprawności. Ponadto nasza taśma kompresyjna jest także wykorzystywana podczas budowania formy i sylwetki.

Zastosowanie sprzętu do kompresji

Sprzęt stosowany bywa zarówno w fizjoterapii, jak i sporcie. Taśma do flossingu i treningu okluzyjnego zakładana jest najczęściej na kończynach – ramionach, udach, łydkach. Jej wykonanie z lateksu pozwala na lepsze rozciąganie i przyleganie do ciała. Osoba poddawana kompresji ma czuć ucisk, jednak nie może on utrudniać jej ruchów.

Jak działa taśma do flossingu?

Flossing to jedna z metod fizjoterapii, która polega na połączeniu ruchu z uciskiem. Taśma zakładana jest poniżej kontuzjowanych mięśni lub stawów i hamuje dopływ krwi. Kompresja we flossingu trwa kilka minut, podczas których pacjent wykonuje samodzielnie lub przy pomocy terapeuty specjalny trening. Po zdjęciu sprzętu krew z dużą ilością tlenu napływa w dane miejsce, przyczyniając się do odnowy tkanek. Taki zabieg może działać przeciwbólowo i przeciwobrzękowo.

Celem flossingu jest również poprawa mobilności stawów czy terapia na powięzi. Metoda stosowana bywa pomocniczo w rehabilitacji kręgosłupa, stawów, skręceń, zwichnięć czy po operacjach.

Sport - taśma do treningu okluzyjnego

Ponadto sprzęt wykorzystywany jest w sporcie do treningu okluzyjnego (z ograniczeniem przepływu krwi). Kompresja może pomóc osiągnąć szybsze efekty niż w przypadku standardowych ćwiczeń. Owijki zakłada się w okolicach mięśni i wykonuje intensywne oraz złożone ćwiczenia. Mięśnie podczas okluzji podejmują pracę beztlenową, przyspieszając skurcz włókien, aktywowanych często dopiero przy dłuższym wysiłku i większym obciążeniu podczas treningu.

Użycie owijek okluzyjnych pomaga również ustabilizować i lepiej kontrolować daną partię ciała, przez co zachodzi mniejsze ryzyko kontuzji w sporcie.

Napisz opinię
2020-06-24 10:43:04 - Zadowolona klientka

Nie wyobrażam sobie rehabilitacji bez tej taśmy! Przez lata borykałam się z ograniczonym zakresem ruchu w stawach skokowych, który zaburzał mi codzienne funkcjonowanie. Dopiero dzięki treningowi okluzyjnemu z użyciem taśmy mój problem zniknął! Wreszcie mogę swobodnie wykonywać wszelkie ćwiczenia, dlatego z całego serca polecam : )