Wczytuję dane...
Gwarancja: dożywotnia
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 15.00 PLN

Oferujemy różne produkty wykorzystywane przez profesjonalistów lub klientów indywidualnych. Służą one zarówno do przeprowadzenia efektywnego treningu, jak i łagodzenia dolegliwości związanych z przeciążeniem organizmu czy powstaniem urazów. Nasz sprzęt sportowo-fizjoterapeutyczny jest starannie dobierany do oferty. Dzięki zdobytemu doświadczeniu zawodowemu, sami możemy go testować i doradzać w wyborze klientom. Przykładem jest prezentowana piłka do automasażu i ucisków.

Terapia bolących mięśni

Oferowana piłka do rollingu została wykonana z kauczuku. Głównie stosowana jest w celach sportowych i fizjoterapeutycznych. Z jej pomocą przeprowadza się głęboki masaż mięśni lub uciski bolących miejsc. Najlepiej wykorzystać do tego kawałek ściany, podłogę lub inną twardą powierzchnię.

W zasadzie rolowanie można wykonać wszędzie, zarówno na sali treningowej, jak i w domu. Polega ono na płynnym przesuwaniu produktu po wybranej partii ciała.

Piłkę do automasażu zaleca się zatrzymać w danym miejscu, aż dolegliwości bólowe zmniejszą się bądź ustąpią. Taka terapia bolących mięśni przy użyciu sprzętu powinna potrwać średnio około dwóch minut.

Zalety piłki do automasażu

Produkt z kauczuku nie ulega odkształceniom i jest odporny na zgniatanie. Wykazuje również dobrą przyczepność do ciała, nie wyślizguje się podczas masażu. Dzięki temu praca z nim może odbywać się w komfortowych warunkach.

Kolejną z zalet oferowanego sprzętu do rollingu jest możliwość zabrania go ze sobą w każde miejsce ze względu na mały rozmiar np.: na siłownię czy halę sportową. Łatwo można się także nauczyć z niego korzystać i rolować w razie potrzeby plecy, mięśnie karku czy kończyny.

Najczęstsze wykorzystanie sprzętu

Piłka do rollingu jest polecana w szczególności sportowcom, trenerom, fizjoterapeutom. Stosowana regularnie może pomóc w rozluźnieniu napięć lub może złagodzić dolegliwości bólowe mięśni i odczuwany dyskomfort. Bywa przydatna podczas kontuzji sportowych, jednak użycie każdego sprzętu zaleca się skonsultować ze specjalistą.

Napisz opinię
2020-06-14 20:40:38 - Kamil Akrobata

Polecam piłeczki do rolowania od Health'a. Idealna twardość! Dużym plusem jest fakt, iż nie ślizga się po nawierzchni, co daje mi idealną stabilizację piłeczki podczas opracowania bolesnych punktów. Co ważne nie brudzi ścian (przynajmniej żółty model). Polecam!

2020-06-14 21:08:06 - Izabela

Rewelacyjnie sprawdza się do rolowania rozcięgna podeszwowego. Ma odpowiednią twardość i idealny rozmiar, a kauczuku sprawia, że piłeczka jest przyjemna w dotyku i nie ślizga się. Zdaje egzamin. Polecam!!!

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...